Jett - 1st Dog CC, ROB & Puppy Of Group Judge Mr J Birch (NSW) Taupo 5-11-06
|
Jett - NZ Bred In Show Judge Liz Hindley (ACT) The Terrier Club 10-3-07
|
Jett - Dog CC, BOB & Res/Junior Of Group Judge Mrs Denise Clark (Otaki,NZ) Rotorua 1-9-07
|
Zanda - 2nd Puppy Dog Judge Jamie Mace (Janastaff, UK) 4th Puppy Dog Laureen Williams (Jodels, UK) Northern NSW SBTC 15 & 16-9-07
|
Jett - Dog CC, BOB & Res/Open Of Group Judge Ms L Donohue (NSW) Dogs NSW 27-1-08
|
Zanda - Res Dog CC & Junior In Show Judge Diane Riley (Christchurch) Hawkes Bay Terrier Club 2-3-08
|
Zanda - Res Dog CC & Junior Of Group Judge Mr Stephen Meredith (Rojeme, Auckland) Wanganui 16-3-08
|
Geordie (Res BIS & Open In Show) & Jett (Opposite Open In Show Judge Mrs Clare Lee (Constones, UK) SBTC of Queensland 7-6-08
|
Jett (Dog CC & BOB) & Geordie (Bitch CC & ROB) Judge Mrs Betty Smith (Cossacks, UK) Ipswich 8-6-08
|
Jett-Dog CC & Res Dog CC Judge Mrs Betty Smith (Cossacks, UK) Ipswich 8-6-08
|
Jett - 1st Intermediate Dog Judge Mrs Betty Smith (Cossacks, UK) SCSBTS 22-6-08
|
Jett - 2nd Intermediate Dog Judge Mrs Clare Lee (Constones, UK) SCSBTS 22-6-08
|
Zanda - 2nd Junior Dog Judge Mrs Betty Smith (Cossacks, UK) Judge Mrs Clare Lee (Constones, UK) SCSBTS 22-6-08
|
Zanda - Dog CC, BOB & Best/Open Of Group Judge Sandra McMahon (NSW) Rotorua 31-8-08 Handled By Karen Osborne (Pepstaff, Australia)
|
Jett - 4th Open Dog (15 Ent) Judge Mr Norman Berry (Rendorn, UK) Northern NSW SBTC 13-9-08
|
Jett - 5th Open Dog (15 Ent) Judge Mr Tony Brindley (Cabrindle, UK) Northern NSW SBTC 14-9-08
|
Daisy - Puppy Of Group Judge Horowhenua 7-2-09
|
Gracie (Best Puppy In Show) & Justice (Opposite Puppy In Show) Judge Helen Reaney (Rolenska, UK) SBTC of Victoria 8-3-09
|
Dixie - Puppy In Show Judge Mrs Juanita Crawford (Crossbow, South Africa) NSBTC Open Show 6-6-09
|
Belle - Res Best Bitch Judge Nancie Booth (Ramblestaff, UK) NSBTC Open Show 19-9-09 Handled By Adrian Baars (Dacaho)
|
Crikit - Baby Puppy In Show Wairarapa 15-11-09
|
Dixie - Bitch CC, BOB & Reserve Of Group Judge Mrs F Harris (Tasmania) Franklin 22-11-09
|
Crikit - Baby Puppy In Show South Taranaki 29-11-09
|
Henry - Dog CC, BOB & Reserve In Show Judge Peter Bennet (South Australia) Hawkes Bay Terrier Club 6-3-10
|
Henry - Dog CC, BOB & Intermediate Of Group Judge Christine Davis(NSW) New Plymouth 27-3-10
|
Henry - Dog CC, BOB & Res/Intermediate Of Group Judge John Green (Invercargill) Cambridge 17-4-10
|
Henry - Dog CC, BOB, Best/Intermediate of Group & Reserve/Intermediate In Show Group Judge June Ashton (South Australia) General Specials Judge Geoff Whitfield (Levin) Kumeu Blue Show 24-4-10
|
Henry - Dog CC, BOB & Intermediate Of Group Judge Keith Simmons (Hamilton) Rotorua 5-9-10
|
Crikit - Junior In Show Judge Michael Staley (USA) Boston Terrier Club Inc 23-10-10
|
Agnis - Baby Puppy in Group Judge A Hudono (Taiwan) Kapa Mana 16-1-11
|
Spike - Dog CC, BOB & Best/Open of Group Judge Betty Parker (Palmerston North) Auckland Exhibition Centre 22-1-11
|
Artist - Dog CC, BOB & Best/Junior Of Group Judge E Maitland (South Australia) Northland 30-1-11
|
Agnis Tokoroa 21-2-11
|
Artist - Dog CC, BOB & NZ Bred of Group Judge Wes Stacey (NSW) Hamilton 12-3-11
|
Spike - Dog CC, BOB & Best/Open Of Group Judge M Bungey (Western Australia) Hauraki AM Show 3-7-11
|
Dita - 1st Bitch CC, ROB & Puppy Of Group Judge D Brookes (Australia) Taupo 9-10-11
|
Cherry - Baby Puppy of Group Manawatu 22-10-11
|
Dita Bitch CC, ROB & Puppy of Group Judge Kelly Martin (Wanganui) Manawatu PM Show 22-10-11
|
Dita - Bitch CC, ROB & Puppy of Group Judge David Tidswell (South Australia) Manawatu 23-10-11
|
Dita - Bitch CC, BOB & NZ Bred In Show Judge Michael Shoreman(Canada) Terrier Club 10-3-12
|
Dita - Bitch CC, BOB & Reserve/NZ Bred Of Group Judge Judith Oliver (Victoria) Hutt Valley 7-7-12
|
Dita - Poverty Bay 10 & 11-11-12 2x Bitch CC's, Best of Breed's & NZ Bred Of Groups
1x NZ Bred In Show - Judge Stephen Meredith (Rojeme Staffords, NZ)
|
Dita - Bitch CC, BOB & Reserve/NZ Bred of Group Judge Mrs C Paine (NSW) Franklin 24-11-12
|
Rumor Judge Mrs Elaine Knox (NSW) Tokoroa 8-2-14
|
Blossom (Shown for Natalie Peden) Judge Ms Pam Young (NSW) Tokoroa 9-2-14
|
Thistle (Shown for Pam Douglas) Judge Mrs Elaine Knox (NSW) Tokoroa 9-2-14
|
Herman (my first pug) Judge Mr Tony Hyman (VIC) Cambridge 6-4-14
|
Rayden Baby Puppy On Parade Judge Mr Mark Anderson (Challenger, NZ) NSBTC Ribbon Parade 18-5-14
|
Korben Baby Puppy Of Group Judge Mr Geoffrey Love (SA) Ladies Kennel 28-9-14
|
|
|